Vanemale

2

Laste rahaline kasvatus ja ettevõtlusharidus algab sellest hetkest kui laps saab oma esimese taskuraha.

Ettevõtlusõppest, raha- ja majandusharidusest rääkides keskendutakse aga enamasti teismelistele noortele ja vanematele, kuid peamised raha käitumise põhimõtted ja harjumused on selleks ajaks juba üsna tugevalt sisse juurdunud ning neid muuta siis on juba palju raskem.

Ettevõtlikkusest ja ettevõtlusharidusest rääkides ei mõtle ma, et kõik inimesed peaksid ettevõtjaks hakkama, pigem leian, et ettevõtlikkus kui iseloomuomadus on tänapäeva ühiskonnas äärmiselt kasulik ja vajalik. Samuti on ettevõtlik mõtteviis kriitiline tänapäeva raskustega hakkama saamiseks. Nimelt peab iga inimene täna olema märksa ettevõtlikum kui 10, 20 või 60 aastat tagasi, sest loota enamuse oma elust kindlal töökohal veeta on täna üsna põhjendamatu, arvestades kui kiiresti maailm, ettevõtted ja töökohad muutuvad. Seega ettevõtlikkust, iseseisvust, oma raha ja elu planeerimist peab täna valdama ka kõige lihtsamate eesmärkidega inimene.

Minu seisukohad raha ja ettevõtlikkuse kasvatatamisel kattuvad suures osas Cameron Herold’iga, kes esitas sel teemal kõne rahvusvahelisel TED konverentsil:

Erik Ehasoo

Raamatu ilmumise puhul aprillis 2012 toimus autori Erik Ehasoo veebilehel aktiivne arutelu raha ja ettevõtluse kasvatuse teemal!

2 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Copyright © 2012-2022 Minu esimene äri All rights reserved. Theme by BuyNowShop.com